Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP Bracia Kapucyni

Niedziela Zesłanie Ducha Świętego  19.05.2024

 

 1. W naszej Parafii gościć będziemy gościć obraz Jezusa Miłosiernego poświęconego
  w Wilnie. Peregrynacja obrazu po całej Polsce odbywa się z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Do wspólnej modlitwy przy obrazie zapraszamy
  w niedzielę od godz. 11.30. (ogłaszamy do południa)
 2. Dziękujemy za złożone dziś ofiary pieniężne na prace remontowo-budowlane
  w naszej Parafii. W ostatnim czasie udało się wymienić uszkodzony witraż
  w Kościele św. Teresy (koszt 6300) oraz przeprowadzić remont węzła sanitarnego
   w domu spotkania  na kwotę 120 tys. złotych. W dalszej perspektywie podjęte będą starania o naprawę nadświetla drzwi frontowych w kościele parafialnym, a
  by w przyszłości przywrócić go do pierwotnego przeznaczenia. Na stronie internetowej jest link do zbiórki, dzięki której chcemy zdobywać środki na remont czerwonego kościoła. Wspólnymi siłami możemy to zrobić, z góry dziękujemy za Waszą hojność.
 3. Codzienne nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską o g. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 4. W środy od g. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka
  do Miłosierdzia Bożego oraz spowiedź.
 5. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza w czwartek, 23 maja, o g. 17.15 na koronkę
  do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie na Mszę św. o g. 18.00 w intencjach, które można składać na kartkach w zakrystii przez wstawiennictwo św. Stygmatyka. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Domu Spotkania w Sali nr 13.
 6. Wołczyńska Akademia Sportu zaprasza na 22 pielgrzymkę rowerowo – biegową
  do Częstochowy 25 maja. Spotkanie organizacyjne 23 Maja o godz. 17.00. w ogrodzie klasztornym. Szczegółowe informacje na plakatach.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Do nabycia okolicznościowy Gość Niedzielny, Niedziela oraz dwutygodnik diecezjalny Opiekun.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Elżbieta Wolna l. 85

+ Henryk Sytniewski l. 78

+ Roman Andrzejko l. 65

 

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …

 

——————————————————————————————————–

Gierałcice: – Msza św. w sobotę o godz. 16.30.

Wąsice – Msze św.

 • poniedziałek, wtorek, środa i czwartek o godz. 17.00
 • w niedzielę o g. 10.00, nabożeństwo majowe po Mszy św.

Brzezinki – Msze św.

 • we wtorek o g. 17.00
 • w niedzielę o g. 11.30, nabożeństwo majowe po Mszy św.

Ogłoszenia duszpasterskie / Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024

 1. Dziś po miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Będziemy wspólnie pieśnią uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 2. Codzienne nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską o g. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 3. Jutro w poniedziałek spotkanie rady parafialnej o godz. 18.45. Jednym z głównych tematów będzie organizacja procesji Bożego Ciała w Wołczynie.
 4. W poniedziałek, 13 maja, o g. 16.45. rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października.
 5. We wtorek 14 maja spotkanie biblijne Grupy Modlitwy Ojca Pio i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich po Mszy św. wieczornej w salce nr 13 w Domu Spotkania.
 6. W przyszłą niedzielę, (19 maja) na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy świętować 25 lecie święceń kapłańskich brata Marka Skwarło wikarego parafii i wspólnoty zakonnej. Pragniemy dziękować za br. Marka i wypraszać potrzebne dla niego łaski.
 7. W naszej Parafii gościć będziemy gościć obraz Jezusa Miłosiernego poświęconego w Wilnie. Peregrynacja obrazu po całej Polsce odbywa się z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Do wspólnej modlitwy przy obrazie zapraszamy
  w niedzielę od godz. 11.30.
 8. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Feliksa z Cantalice, zapraszamy wszystkie dzieci na specjalne nabożeństwo poświęcone temu świętemu. Namaszczenie olejkiem św. Feliksa odbędzie się w piątek na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 9. Również w piątek zapraszamy na Mszę św. wieczorną, aby modlić się za wszystkie rodziny z naszej Parafii. Do wspólnej modlitwa zapraszają Kręgi Rodzin oraz Wspólnota Oazy Dorosłych.
 10. Zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę: o godz. 20.00 – Adoracja, o 21.15 Msza św. wigilijna.
 11. W następną niedzielę składka przeznaczona zostanie na cele remontowo – budowlane.
 12. Wołczyńska Akademia Sportu zaprasza na 22 pielgrzymkę rowerowo – biegową do Częstochowy, która rozpocznie się 25 maja. Szczegółowe informacje na plakatach.
 13. Zapraszamy na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, 01 czerwca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy i informacje u Pani Marii Ogrodowiak. (tel. 668-307-554).
 14. W niedzielę 16 czerwca 2024 r. organizujemy XVII Parafialny Festyn Rodzinny „Podaruj dzieciom wakacje”. Będą gry, występy artystyczne, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych m.in. wypieków na wołczyńskich drożdżach (osoby chętne prosimy o kontakt z p. Jolantą Soczyńską, najlepiej przez wysłanie SMS-a na nr podany na tablicy ogłoszeń [502 077 254]), oraz konkurs wakacyjny na najciekawsze miejsce w Polsce. Przed festynem na boisku „Orlik” odbędzie się dziecięcy turniej piłki nożnej o Puchar Proboszcza.
  Szczegółowy program  Festynu będzie podany na plakatach w czerwcu br. Głównym celem festynu jest finansowe wsparcie dzieci w ich rekolekcyjno – oazowych wyjazdach.
  Od wielu lat firma Lesaffre Polska S. A. wspiera naszą imprezę, a Wołczyński Ośrodek Kultury zabezpiecza ją od strony sprzętowo – estradowej, natomiast ponad 100 naszych lokalnych przedsiębiorców i firm pomaga nam charytatywnie, przekazując dary pod różną postacią. Liczymy na sprzyjającą pogodę oraz liczny udział lokalnej społeczności.
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Andrzej Dobrzański l. 61

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …

 

——————————————————————————————————–

Gierałcice: – Msza św. w sobotę o godz. 16.30.

Wąsice – Msze św.

 • poniedziałek, wtorek, środa i czwartek o godz. 17.00
 • w niedzielę o g. 10.00, nabożeństwo majowe po Mszy św.

Brzezinki – Msze św.

 • we wtorek o g. 17.00
 • w niedzielę o g. 11.30, nabożeństwo majowe po Mszy św.

Ogłoszenia duszpasterskie. VI Niedziela wielkanocna 5.05.2024

 1. Codzienne nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską o g. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 2. Akcja Katolicka ma Mszę św. w swojej intencji w środę o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.
 3. W piątek, 10 maja zapraszamy na Mszę św. wieczorną podczas której modlić się będziemy Za Ojczyznę Polskę , Kościół Katolicki i kapłanów.
 4. Pierwsza Komunia św. w tym roku w Wołczynie odbędzie się w sobotę, 11 maja o g. 11.00.
 5. Msza św. w pierwszą rocznicę Komunii św. będzie w niedzielę 12 maja na Mszy św. o g. 10.30.
 6. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Będziemy wspólnie pieśnią uwielbiać Pana Jezusa
  w Najświętszym Sakramencie.
 7. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i uczestnictwo w programie świętowania obchodów uchwalenia konstytucji 3 maja,
  który przeżywaliśmy w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Dziękujemy za wspólną modlitwę, świętowanie w plenerze a opiekunom dzieci i młodzieży za krzewienie ducha patriotyzmu i polskości wśród najmłodszych.
 8. Zapraszamy na XII Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, 01 czerwca. Zapisy i informacje u Pani Marii Ogrodowiak.
  (tel. 668-307-554).
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz współbrat o. Elizeusz Martynów l. 89 (proboszcz Parafii w Wołczynie w latach 1979 – 1985)

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …

 

F I L I E

——————————————————————————————————–

Gierałcice: – Msza św. w sobotę o godz. 16.30.

 

Wąsice – Msze św.

 • w czwartek o g. 17.00
 • w niedzielę o g. 10.00 ( I komunia św.)

Brzezinki – Msze św.

 • we wtorek o g. 17.00
 • w niedzielę o g. 11.30 nabożeństwo majowe po Mszy św.

© 2024 Parafia Niepokalanego  Poczęcia NMP w Wołczynie. Bracia Mniejsi Kapucyni | Tel. +48 77 418 85 10 | Email:wolczynparafia@kapucyni.pl

© 2024 Created with Thomas Grabiel